Bugun...
KONGRE Mİ? BASINA BALANS AYARI MI?


Ömer Çelik
 
 


  Geçtiğimiz Cumartesi günü Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda Yeni Malatyaspor Olağan üstü seçimli kongresi yapıldı…

  Katılımın bir hayli az olması ve en önemlisi siyasilerin hiçbirinin ilgi göstermemesi gözlerden kaçmadı. Yeni Malatyaspor Kulübü Divan Kurulu 2. Başkanı Naci ŞAVATA’nın Divan Başkanlığı yaptığı Olağanüstü Kongrede başkanlığa yeniden Adil GEVREK seçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde bir konuşma yapan Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil GEVREK, herkesi şaşırtan ve uzun süre tartışılacak bir konuşmaya imza attı… 

  Adil GEVREK, konuşmasının büyük bir bölümünün de Yeni Malatya Spor’un bu yıl ki hedeflerini ve yapacaklarını anlatmak yerine Malatya basınının yazdıkları ve konuştuklarına cevap vermeye ayırdı.

  Kavgalarımızı Yeni Malatyaspor üzerinden yapmayalım.

  Konuşmasının bir bölümünde kavgaların Yeni Malatyaspor üzerinden yapıldığını dile getiren Adil GEVREK, sevinçlerin, üzüntülerin ve kavgaların Malatya’nın tek profesyonel takımı üzerinden yapılacağı gerçeğini unuttu.  Futbolda tartışmalar her zaman hedefteki takım üzerinden yapılır. Sevinçleri ve başarıları anlatırken nasıl Yeni Malatyaspor konuşuluyor ve yazılıyorsa üzüntüler ve kavgalarda mutlaka Yeni Malatyaspor üzerinden yapılır. Kendine ait bir medya oluşturmaya çalışan bir başkanın karşılıklı konuşarak halledelim şeklinde bir cümle kurması da traji komikti. Basının kavgalarına Yeni Malatyaspor’u alet etmemesi gerektiğini söyleyen Adil GEVREK gerçekten samimiyetten uzak cümleler kullandı. Yapılan transferleri ciddiyetten uzak bir şekilde sosyal medya üzerinden duyuran ve kaos ortamı oluşturan Adİl GEVREK adeta günah çıkarmaya çalışıyordu. PTT birinci lige yükselen ve artık daha profesyonel olması gereken ama hala kafa olarak TFF 2. Ligde olan Yeni Malatyaspor kulübünün daha kurumsal olması ve haberleri basın kuruluşlarına mail atarak veya kulübün internet sitesinde duyurması gerekmez mi?   Sayın Adil GEVREK’e burada söyleyeceğim tek şey profesyonel bir kulüpte amatör işler yapanlar bu şehirden adeta kaçarak ayrıldılar. Bunu bir anekdot olarak hatırlatmış olayım.  

  Basının çok basit şeylerin peşinde koştuğunu ifade eden Adil GEVREK, “Primler ödenmedi, paralar ödenmedi diye yazılar yazılıyor. Kusura bakmayın ama basının işinin bu olmaması gerekiyor. Sizin işiniz Yeni Malatyaspor’un alt yapısından tutun, tesisleşme ve kurumsallaşma konusunda eleştiriler yapın.”

  Sayın Adil GEVREK, bilmelisiniz ki BASİT İNSANLAR BASİT YAZILAR YAZARLAR. Gazetecilerin basit olduklarını ve basit yazılar yazdıklarını söyleyen bir kulüp başkanına karşı İlimizdeki gazetecilerin haklarını koruma amacı ile kurulan derneklerinin görevini yaparak, hakarete uğrayan meslektaşlarıma sahip çıkmalarını bekliyorum. Orada bulunan basın mensubu arkadaşlarımın sessiz kalmasını ve hiçbir şey olmamış gibi davranmasını hayretle izledim. Ayrıca unutmayınız ki, biz nasıl sizin kimleri transfer edeceğinize, kimlerle birlikte yöneticilik yapacağınıza müdahale etmiyorsak sizde bizim hangi konularda yazacağımıza karar veremezsiniz. Siz, ancak yazılan ve konuşulanların doğruluğuna bakar eğer doğru ise bundan bir ders çıkarabilirsiniz. Eğer yazılanların yanlış olduğu kanaatindeyseniz bunlara gerekiyorsa bir cevap veririsiniz. Bunun dışında gazetelerin yazacakları konusunda konu başlıkları belirlemek sizin işiniz olmamalı. Son olarak Yeni Malatyaspor’un başarılı olmasını istiyorsanız, HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN derim… Başarı ancak böyle gelir. Bunu daha önce öğrenmiş olmanız gerekmez mi?Bu yazı 3921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

NÜFUSU 10 BİNDE FAZLA OLAN BELDE BELEDİYELERİ YENİDEN KURULSUN MU ?


YUKARI