Bugun...
İYİDEN GÜZELDEN YANA YANDAŞIZ


Abdulvahap Kaygusuz
vahapkaygusuz@gmail.com
 
 

Eleştiri yapmak Tabii ki hakkınız. Ama eleştirirken bir de Yunus'un dediği gibi Molla Kasım gelmeden kendinizi sigaraya çekmeniz lazım.

Önce ben kendi adıma size cevap vereceğim. İlk Önce Siz kendinize bakın Sayın Asiltürk. Siz benim gazetemi katıldığınız bir TV programında elinize alıp yandaş gazete diye salladığınız. Onca insanın ekmek yediği bir gazeteyi TV programında sallayarak yandaş olmadığınızı…! Gösterdiniz.

Buna rağmen programlarınızı takip edip haberlerinizi yapmaya devam ettik. Düzenlediğiniz basın toplantılarına imkânlarımız elverdiğince gelmeye devam ettik. Geldiğimizde bizi görmemeye çalıştınız. Daha sonra gelen bir arkadaşımızı da kucaklayarak kapıda sarılarak karşıladınız. Kim yandaş?

 Esasında bizlere ambargoyu siz koydunuz Demek ki biz sizin gözünüzde gazeteci değildik.

Haberlerinizi yaparken yeri geldi haberlerinizi manşete taşıdık. Yeri geldi iç sayfadan verdik. Yukarıda da dediğim gibi müsait olduğumuzda haberlerimizi takip etmeye gayret gösterdik.

Geçen yıl Sayın genel başkanınız Kamalak ilimizi ziyaret etmişti. Bir ramazan günü program düzenlemiştiniz.  Programımıza iştirak ettik. Salonda bir masa kapatılmıştı. Basın için ayrılmıştı. Bir vatandaş geldi. Masaya oturmak istedi. Ve sizin görevliniz ‘o masa rezerve edilmiş’ dedi. Bunun üzerine vatandaş sordu ‘buraya kimler oturacak, kime rezerve edildi’ diye. Ve görevliniz aynen şu sözü söyledi. ‘Gazeteciler gelecek zıkkımlanıp gidecekler.’

O anda orada iki gazeteci arkadaşımız vardı ve bir tanesi de bendim. Biz oraya bir ramazan günü yemek zıkkımlanmaya gelmedik Sayın Asiltürk.

Temmuzun ortasında oruçlu bir arkadaşımızla birlikte sayın genel başkanı takip etmek için gelmiştik. Masanıza da oturmadık yemeğiniz de yemedik. İftarımızı su ile açıp haberinizi yine yaptık.  Konuyu yönetiminizdeki arkadaşlarla da paylaştık. Bu güne kadar sizlerden bir özür dahi duymadık. Bir yerde söylemedik.

Ama son açıklamanızdan sonra bunu paylaşmak gerektiği kanısına vardım.

Siz hala rahmetli hocamızdan (Merhum Erbakan) öğrendiğiniz ‘bir kısım medya’ diyorsunuz.  Kafanızdaki Medya nasıl bir şey acaba merak ediyorum.

Siz HDP ile birlikte oy kullandığınızda size alkış mı tutalım. Daha yazacak çok şey var ama merhum hocamızın hatırı var. Recai ağabeyimizin, Oğuzhan ağabeyimizin hatırı var. Canbay ağabeyimizin hatırı var. Acaba nerede hata yaptım deyin. Başta söylediğimiz gibi kendinizi bir sigaya çekin.

 Kısacası Siz kendinize bir bakın, ondan sonra hayıflanın.  Acaba nerede hata yaptım diye.

Öyle elinize bir gazeteyi alıp TV'lerde sallamak, basın toplantılarında sallamakla bu iş olmaz.  Eleştiriye de açık olmamız lazım. Övgüye de açık olmamız lazım.

Siz büronuza bedava gelen Net haberi, Yeni Akit gazetesini, Yeni Şafak'ı sokmazken bizim arkadaşlarımız sizin gazetenizi yıllardır ücretsiz dağıtıyor.

Yandaş isek doğrudur. Biz iyiden, doğrudan, dürüstten, güzelden yana yandaşız.  İftarda dahi davet ettiği misafirlerine zıkkım yesinler diyenlerden yana yandaş değiliz çok şükür.Bu yazı 1156 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

NÜFUSU 10 BİNDE FAZLA OLAN BELDE BELEDİYELERİ YENİDEN KURULSUN MU ?


YUKARI